O projekte

Vitajte na EcoPodcaste!

Ak sa zaujímate o vodu, lesy, odpady, ochranu životného prostredia, globálne otepľovanie, udržateľný rozvoj a podobné témy, tak ste na správnom mieste.

Prečo tento podcast vznikol

Naša planétu využívame nad jej limity. Naše oceány sú zahltené plastami, lovíme ryby takým tempom, že počet rýb v oceánoch sa neustále znižuje, zažívame čoraz väčšie extrémy počasia a podľa Organizácie Spojených Národov už za 15 rokov budeme čeliť svetovej globálnej kríze spojenej s nedostatkom vody.
Už teraz túto situáciu zažíva okolo 800 miliónov ľudí, ktorí nemajú prístup k nezávadnej vode.

No a jednoducho sa stále o tejto problematike veľa nehovorí.

Kým sa nás nejaký problém priamo netýka, je veľmi ľahké ho ignorovať. Lenže následky ľudského zásahu do prírody sa nás budú týkať všetkých, skôr či neskôr.

Prečo počúvať EcoPodcast

Pretože sa už sami zaujímate o spomenuté témy a cítite, že to s vami rezonuje. Že vám to nie je jedno.

A cestou do práce alebo na stretnutie s priateľmi si chcete vypočuť niečo užitočné.

Ja budem robiť všetko preto, aby EcoPodcast prinášal hodnotu a inšpiráciu. Aby ste vďaka tomuto podcastu spoznali zaujímavých ľudí, ich projekty, myšlienky a získali inšpiráciu, čo by ste mohli spraviť vy sami.

Kto je za tým

Moje meno je Andrej Staš, som ajťák, nikdy som enviromentalistiku neštudoval. No za to mám už dlhý čas myšlienku nejakým spôsobom pomôcť a nevedel som kde vlastne začať.

Som vegetarián, snažím sa šetriť vodou, obmedzujem plastové tašky, recyklujem, nevyhadzujem jedlo.

Viem, že sa dá spraviť viac. No ako začať?

A tak mi napadla myšlienka založiť tento podcast, kde nebudem hovoriť ja, ale moji hostia. Ľudia zo Slovenska a Českej republiky, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom angažujú v spomínaných témach, alebo majú skúsenosti v danej problematike.